Biyografi

 

Çocukluk yıllarımdan beri beş duyumuzun algı alanının dışında  bir gerçeğin var olduğunun farkındalığı ile yaşadım. Bu konuda hissettiklerimi kelimelere döküp çevreme anlatma çabalarım çoğunlukla  sonuçsuz kaldı. Anlatmaya çalıştığım farkındalığı kelimelere dökmekte zorlanıyordum. Karşımdaki kişiler de söylemeğe çalıştığımı anlamakta  zorlanıyordu.  Vazgaçmeden, başka yollar deneyerek anlamaya, anlatmaya çabalamam yıllarca sürdü.

 

Böyle olduğunu sarsılmaz bir inançla biliyordum. Yaşamın getirdiği tüm evreleri yaşarken zihnimin arkasında bu farkındalık hep yer aldı. Konularıma cevap bulma ümidi ile psikoloji eğitimi aldım ve bir süre psikolog olarak çalıştım. Yaşam İngiltere’de geçecek olan yılları getirdi. İkinci yüksek öğrenimimi, ana konum hep içimde, hep yanımda olarak tasarım konusunda İngiltere’de tamamladım.

 

Spiritüel konularda karşılaştığım her çalışmanın içine büyük bir coşku ile girerken aynı zamanda günlük hayatın tüm deneyimlerini yaşadım. Evlendim, iki çocuğum oldu. Çocuklarımın büyüme yılları, okulları, aile yaşantısı, iş konuları, başarılar, başarısızlıklar, üzüntüler, ayrılıklar…

 

İkinci evliliğim  süresince yıllardır özlemi ile yaşıyor olduğum özgürlüğün ne olduğunu anlamaya başladım. Yaşamımın son on yılında aile ve iş yaşantımla birlikte beş duyumun algısı dışındaki gerçeğimi bulmak ve anlamak için yaptığım çalışmalar yoğunlaştı. Kim ve ne olduğum konusundaki arayışım cevaplarını buldu.

 

Beni ben yapan gerçeğimin ne olduğunu ve özümün hayal dahi edemeyeceğim kadar özgür, coşkulu, sevgi dolu ve  huzurlu olduğunu anladım. Bu farkındalığı yayma ve çevremde huzuru arayanların kendi gerçeklerini bulmalarını kolaylaştırma konusunda çalışıyorum.