Biografi

 

Çocukluk yıllarımdan beri beş duyumuzun algı alanının dışında  bir gerçeğin var olduğunun farkındalığı ile yaşadım. Bu konuda hissettiklerimi kelimelere döküp çevreme anlatma çabalarım çoğunlukla  sonuçsuz kaldı. Bir arayış içinde olduğumun farkında olmakla birlikte  ne aradığımı  tam olarak  bilemiyordum.

 

Yaşamın getirdiği tüm evreleri yaşarken zihnimin arkasında bu farkındalık hep yer aldı. Zihnimde dolaşan konularıma ve arayışa cevap bulma ümidi ile Ünüversitede  psikoloji eğitimi aldım ve bir süre psikolog olarak çalıştım. Yaşam İngiltere’de geçecek olan yılları getirdi. İkinci yüksek öğrenimimi, ana konum Psikoloji ve kendimi anlama özlemi hep içimde, hep yanımda olarak tasarım konusunda İngiltere’de tamamladım.

 

Spiritüel konularda karşılaştığım her çalışmanın içine büyük bir coşku ve heyecan ile girerken aynı zamanda günlük hayatın tüm deneyimlerini yaşadım. Evlendim, iki çocuğum oldu. Çocuklarımın büyüme yılları, okulları, annelik sorunları, aile yaşantısı, sosyal yaşam, iş konuları, başarılar, başarısızlıklar, mutluluklar, üzüntüler, ayrılıklar…

 

Yaşamımın ilerleyen yıllarında aile  yaşantımla birlikte yoğun ve başarılı bir iş hayatım oldu. Hayatımın bir parçası haline gelmiş olan içsel arayış hep sürdü. Kim ve ne olduğumu, gerçeğimi  bulmak ve anlama yolculuğunda  sayısız eğitime katıldım, Pek çok öğretiyi  inceledim.Faydalandıklarımı aktarabilmek düşüncesi ile bazılarının eğitmeni oldum.  Bunların her biri bana  çok şey kattı.  Kendimi ve özgürşüğümü bulma konusundaki arayışım cevaplarını buldu.Beni ben yapan gerçeğimin ne olduğunu ve esasta  hayal dahi edemeyeceğim kadar özgür, coşkulu, sevgi dolu ve  huzurlu olduğumu anladım.

 

Yıllardır  bu farkındalığı huzur ve özgürlük arayışında  olanlarla paylaşarak kendi gerçeklerini bulmalarını kolaylaştırma konusunda çalışıyorum.